Emniyet Şalteri

Emniyet şalterleriyle en uygun emniyet kapısı ve pozisyon izleme

Emniyet şalterleri

Emniyet şalterleri farklı alanlarda kullanılabilir: bir kılavuz açıldığında örneğin tehlikeli makine hareketleri durdurulmalı ve yeniden çalışması engellenmelidir. Bu korumaları iptal etmek veya hareket ettirmek mümkün olmamalıdır. Çeşitli uygulamalar ayrıca tehlikeli üretim süreci tamamlanana kadar emniyet kapısının kilitli tutulmasını gerektirir.

PSEN emniyet şalterleri bu gereksinimleri etkin ve ekonomik şekilde karşılar ve bu nedenle emniyet kapısı ve pozisyon izleme için idealdir.

EN ISO 14119’a göre esnek kullanım – Emniyet şalterlerinin faydaları

  • Kolay, alandan tasarruf sağlayan kurulum
  • Farklı uygulamalarda kullanılabilir
  • Seri bağlantı sayesinde maliyetten tasarruf sağlar
  • Sağlam gövdesi sayesinde uzun ürün servis ömrü
  • Pilz analiz üniteleriyle emniyetli ekonomik çözüm
EN ISO 14119'a göre esnek kullanım

Emniyet şalterlerinin özellikleri

Emniyet şalterlerinin özellikleri
  • ISO 14119 direktifinin tüm gerekliliklerini karşılar
  • Eylem / Kodlama modu: mekanik (PSENmech, PSENhinge), temassız manyetik (PSENmag), temassız kodlu (PSENcode) ile tam kodlu, benzersiz tam kodlu (PSENcode)
  • Koruma tipi: IP67 (PSENmech, PSENhinge), IP67 / IP6K9K (PSENmag, PSENcode)

Güvenli emniyet kapısı ve pozisyon izleme – Her ortam ve her uygulama için

Emniyet çitlerinde, kapaklarda, kapak ve makaralı kapılarda pozisyon algılama ile kapıları izlemek için: PSENmech, PSENmag ve PSENcode emniyet şalterleri uygundur. Emniyet şalterlerimiz son derece ekonomik şekilde EN ISO 14119 gerekliliklerini karşılar ve üretkenliği emniyet ve kullanım kolaylığıyla birleştirir.

Pilz emniyet şalterleri farklı tasarımlar ve çalışma ilkeleriyle sunulur. Bununla birlikte zorlu çevresel koşullarda kullanılabilir. Emniyet şalterlerini seri olarak bağlayın ve maliyetten daha da fazla tasarruf edin!

Bun karşın sensör teknolojisi tek başına yeterli değildir: çözüm yalnızca ilgili analiz seçenekleriyle tamamlanabilir. Bu nedenle Pilz sensör teknolojisi ve kontrol sisteminden oluşan emniyetli ve eksiksiz bir çözüm sağlar. Bu da, sertifikalı emniyet dahil olmak üzere tüm bileşenleri uygulayarak zaman ve paradan tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir.

Güvenli emniyet kapısı ve pozisyon izleme - Her ortam ve her uygulama için

Emniyet anahtarlarının birçok farklı sanayide kullanımı

Presler

Ürün gamımız: Emniyet şalterleri

PSENmech Mekanik emniyet şalterleri

Mekanik emniyet şalterleri PSENmech, manipülasyon ve başarısızlığa karşı koruma için artırılmış gerekliliğin olmadığı yerlerdeki basit emniyet kapısı uygulamaları için idealdir. Aktüatör üzerinde artırılmış çekme kuvveti,emniyet kapılarının, kapakların veya kanatların istenmeden açılmasını önlemek için kullanılır.

PSENmech mekanik emniyet şalterleri

PSENmag manyetik emniyet şalterleri

Manyetik emniyet şalterleri PSENmag, sık çalışan ve titreşime maruz kalan makineler için uygundur. Bütün montaj ve yaklaşım yönleri için konektör ve kabloya ilaveten garanti edilen 3 veya 8/10/12 mm çalışma mesafesi ile kurulum için maksimum serbestlik sağlarlar.

PSENmag manyetik emniyet şalterleri

PSENcode Kodlanmış emniyet şalteri

PSENcode, korumaların konumunu izlemek ve genel konum izleme için kullanılır. Entegre değerlendirme sayesinde, PL e ve SIL CL 3’e kadar olan uygulamalar sadece tek bir şalter ile kullanılabilir. Bu sizin ilave değerlendirme cihazından tasarruf etmenizi sağlar!

PSENcode Kodlanmış emniyet şalteri

Emniyet civatası PSENbolt

Emniyet cıvataları PSENbolt, dayanıklı günlük sanayi ortamlarında emniyet şalterlerinin ideal tamamlayıcısıdır. Şalter, tutamak ve cıvatadan oluşan paket, farklı tasarımlar için optimize edilmiştir. Bu, PSENbolt’u kompakt ve entegrasyonu hızlı hale getiriyor. Mekanik koruma ayrıca daha uzun servis ömrü de sağlıyor.

Emniyet civatası PSENbolt

PSENhinge emniyet menteşeli şalterler

PSENhinge emniyet menteşeli şalterler, döner ve menteşeli kapıların yanı sıra kanatlar için de uygunlardır. Korumalar içine gizlenerek takıldıkları ve mimimum alan kapladıkları için manipülasyona karşı dayanıklıdırlar. Emniyet şalterleri dolayısıyla tesisinizin kullanılabilirliğini artırır ve kurulum, bağlantı ve ayarlamada yüksek seviyede esneklik sağlar.

PSENhinge emniyet menteşeli şalterler