2019 yılında Endüstri ve Otomasyon sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek endüstri sektörümüzün çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak amacıyla Sakarya'da kurulmuş olan SAM ( Safety Automation Machinery ) Otomasyon , kuruluşundan beri süregelen profesyonellik , yaratıcılık , dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle istikrarlı bir büyüme göstererek endüstri dünyasında saygın bir yer edinmiştir.

Üstlendiği taahhütleri zamanında ve beklenen kalite seviyelerinin üzerinde tamamlayarak sektöründe ciddi bir saygınlığa ulaşmış olan SAM ( Safety Automation Machinery ) Otomasyonun bugünkü konumuna gelmesinde personelinin deneyim ve profesyonelliği ile yönetim kadrosunun geliştirmiş olduğu strateji ve organizasyonel başarı etkili olmuştur.

Safety - Dünya genelinde 42 ülkede ofisleri bulunan ve emniyet otomasyonu teknolojisinde lider olan PILZ’in Onaylı Satış Partner’idir.

SAM Otomasyon, 2021 yılını Türkiye genelinde PILZ ürün satışında birincilikle tamamlamıştır.

2022 yılında ise Türkiye genelinde PILZ ürün satışlarında lider konumundadır.

Safety=PILZ / Emniyet=PILZ

Automation - 30 ayrı ülkede 4800'den fazla çalışanı ve 60 farklı ülkede temsilcileri bulunan endüstriyel otomasyon alanında lider olan firmalardan biri olan TURCK firmasının Doğu Marmara Bölgesi ANA Bayisidir.

Proses ve endüstriyel otomasyon alanlarında dünya genelinde lider firmalardan biri olan BANNER Engineering  firmasının ürün ve çözüm satışlarını yapmaktadır.

Endüstriyel otomasyon alanın dünya genelinde lider firmalardan biri olan WIELAND Electric firmasının çözüm partnerliğini yapmaktadır.